3d Baskı İçin Telefon Kılıfı Modelleri Bulabileceğiniz En İyi 5 Web Sitesi

Cep telefonları kullanımı sayısı toplumumuzda sayısı inanılmaz derecede artarak, toplumumuz için ayrılmaz bir parça haline geldi. Bu artıştan dolayı insanlar artık telefon kılıflarını kişiselleştirmeye çalışmaktadır. Bu kişiselleştirme arayışında 3d baskı ile telefon kılıfı üretmek çok cazip bir seçenektir.

Bu yazımızda, telefon kılıfı üretmek için faydalanabileceğiniz web sitelerini bulacaksınız. İşte 3d baskı için telefon kılıfı modelleri ‘ni sizler için sıraladık.

3d baskı için telefon kılıfı modelleri

Thingiverse

İnternet üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan  Thingiverse , internet üzerinde en çok 3d model bulabileceğiniz sitelerden birisidir. Telefonunuz için çok farkı modeller bulabileceğiniz, özellikle de telefonunuz çok yaygın kullanılan bir model değil ise thingiverse sizin için en iyi sitelerden birisi olabilir. 

Thingiverse, sitesinde arama bölümüne “Phone case” (telefon kılılfı) ile arama yaptırdıktan sonra modellerin listelendiğini göreceksiniz. telefon kılıfı etiketi ile arama yaptıktan sonra Gelen listedeki sonuçları en çok beğeni alanlara göre sıralayabilirsiniz. Buna ek olarak, bir 3d modelin aramasını sitedeki filter by özelliği ile özelleştirebilir, odak aramanıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

“Thingiverse” websitesinin diğer bir avantajı da 3D baskıya odaklanmasıdır. Bu listedeki diğer sitelerden farklı olarak, Thingiverse’deki modellerin büyük çoğunluğu 3d baskı ile üretilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bazen hatalar olmasına rağmen, sitedeki çoğu model doğrudan dilimlenebilir ve üretilebilir.

Bunun yanında Thingiverse websitesindeki tüm modeller ücretsizdir. Hatta bazı modeller, Thingiverse Özelleştirici Uygulaması ile kendinize özgü bir şekilde değiştirilebilir.

MyMiniFactory

MyMiniFactory , “Phone case” (Telefon kılıfı) aramasıyla birlikte çok geniş yelpazeli bir arama sonucu sunar.

MyMiniFactory, telefonunuz için aradığınız en iyi modeli bulmanız için özelliştirilmiştir. Çeşitli kategorilerdeki 3d modelleri arama yapabilir, görünüm, popülerlik, fiyat gibi özelliklerine göre filtreliyebilirsiniz. MyMiniFactory’deki modellerin bir çoğu 3D baskıyla üretilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Tabi siz yine de 3d modelinizi indirmeden önce modelin yorumları okumayı unutmayın. Modelin 3d baskısı ile ilgili olumlu yorumlar var ise sizinde başarı şansınız artacaktır.

MyMiniFactory’de ki “Phone Case” (telefon kılıfı) 3d modellerinin bir çoğu ücretsiz indirilebilir ancak bazı 3d modeller sitede premium özelliktedir. Biz incelememizde ücretsiz modeller ile bedava modeller arasında pekte bir fark bulamadık. Tabi yine de kararı size bırakıyoruz…

Cults3d

Cults3d yine listemizdeki tüm sitelerde olduğu çeşitlilik sunan bir web sitesidir. Thingiverse ve MyMiniFactory’ye kıyasladığınızda daha az bir telefon kılıfı modeli aralığı sunsa da, yine de seçim yapabileceğiniz çok sayıda kaliteli 3d telefon kılıfı modeli vardır. Özelleştirilmiş ve farklı bir model arıyorsanız Cults3d size göre bir yer olabilir.

Cults3d’deki 3d modellerin çoğu, 3D baskı ile üretilmek için optimize edilmiştir. Ücretsiz arama yapabilir, modelleri filtreliyebilirsiniz. Bununla birlikte, 3D baskı ile üretilmek için tasarlanmış cad modelleri de vardır. Bu yüzden 3d baskı fotoğrafları alınmış modelleri tercih etmenizi öneririz.

Neyse ki, Cults3d’de ki 3d telefon kılıfı modellerinin çoğu ücretsizdir. İyi bir 3d model olmasa bile bir başka modeli indirebilir aralarında sırasıyla seçim yaparak en iyi modeli bulabilirsiniz.

CGTrader

CG Trader , çok farklı amaçlar için 3d modeller sunar. Listemizdeki diğer websitelerinin aksine 3d yazıcı ile yeni uğraşan veya 3d baskı ile üretim yapmak isteyenlerin aksine mühendisler ve tasarımcılar için özelliştirilmiş bir websitesidir. Bu nedenle STL uzantılı dosyaların yanında MAX ve CAD modelleri de bulacaksınız.Yine de CGTrader dosya formatlarına göre arama yapmaya izin veren bir websitesidir.

CGTrader, özellikle tasarımcılara yönelik özelleştiği için, 3d modellerin 3d yazıcıda üretilebilirliği biraz daha az olacaktır. “Phone Case” için yapılan arama 2.000’den daha çok sonuç versede,modellerden 500’den azının kolayca 3d baskı ile üretilebilir olduğunu sanıyoruz. Bununla birlikte, tasarım dosyalarını (MAX gibi) 3d baskı ile üretilebilir dosyalara (STL) dönüştürebilen bir programla çalışıyorsanız bu site size geniş bir arama yelpazesi sunabilir.

GrabCAD

GrabCAD CAD dosyalarının 4.500.000 rakama ulaşmasıyla 3d modeller için en büyük platformlardan birisidir. Bu nedenle, 3d baskı ile üretmek istediğiniz telefon kılıfı için GrabCAD size bir çok seçenek sunar.  Bunun yanında, CGTrader’daki gibi, GrabCAD’de dosyaların çoğu, 3D baskıya başlayanlardan ziyade mühendislere yöneliktir.

Böylece, mühendislere yönelik bir daralma, GrabCAD’deki 3d yazıcı ile baskı alınabilir modellerin sayısını kısıtlandırmaktadır.  Aslında, sitede 3d baskı ile üretilebilecek telefon kılıfı modeli sayısı 100’den az. Bunun yanında, 3d modellerin çoğu STEP gibi daha fazla formatta sunulmaktadır . Bu, yeterli tasarım bilgisi olanlar için kolayca dönüştürülebilir. STEP dosyalarını 3d baskı için STL formatına dönüştürebilirsiniz.

GrabCAD’in ücretsiz olması en iyi avantajlarından birisidir.


Bir yorum yazın


İçindekiler